''BÖYLE BAKICI OLMAZ OLSUN'' HABERİ KONUSUNDA AÇIKLAMA

TEKZİP METNİ
http://www.ajanss.pro   internet sitesinde yer alan ‘’Böyle Bakıcı Olmaz Olsun’’ başlıklı haberde yer alan içerik gerçek dışıdır.  Konuyla ilgili gereken soruşturma yapılmış, haberde bahsi geçen bakıcı Y. A nın işine 04.01.2018 tarihinde son verilmiştir
Bahse konu olay 03.01.2018 tarihinde gerçekleşmiş,  bakıcının ihmali neticesinde sıcak suya maruz kalan E.G  iddia edildiği gibi gece boyunca Engelsiz Yaşam Merkezinde kalmamış, 112 acil servis aranarak gereken tıbbi müdahalenin yapılması sağlanmıştır.
Haberde iddia edildiği gibi olay kapatılmamış, idari soruşturma başlatılmış ilgili kişiler hakkında 4857 sayılı iş kanunu ve 657 saylı Devlet Memurları kanunun ilgili maddesi gereği   işlem yapılmıştır, olay ayrıca adli makamlara bildirilmiştir, sorumlular hakkındaki hukuki süreç devam etmektedir.
İddia edildiği gibi engelli çocuk Atatürk Üniversitesi Araştırma Hastanesinde değil, Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 9 gün değil 18 gün tedavi edilmiştir. Tedavisi bizzat idarecilerimiz tarafından takip edilmiş,  iyileşme süreci tamamlandıktan sonra taburcu edilmiştir.
Hukuki süreci devam eden bir olayın haber yapılması Anayasanın 138. maddesine aykırılık teşkil etmektedir.
Ayrıca engelli çocuğun fotoğrafının haberde teşhir edilmesi insan hakları ve mahremiyete aykırılık teşkil etmektedir.
Bu sebeplerle 17.07.2018 tarihinde http://www.ajanss.pro/ linkinde yayınlanan ’Böyle Bakıcı Olmaz Olsun’, Engelsiz Yaşam Merkezinde Bakıcı Vahşeti’’ başlıklı gerçekleri yansıtmayan ve kamuoyunu yanlış bilgilendirici habere hiçbir şekilde itibar edilmemesi gerektiğini ve konu ile ilgili sorumluları kınadığımızı bildirerek, bu açıklamanın 5651 Sayılı İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi Ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanunun 9 uncu maddesine istinaden internet sitenizde ana sayfanızdan kullanıcıların doğrudan ulaşabileceği şekilde ve tekzip başlığı altında bir hafta süreyle yayımlanmasını ve bu haber içeriğinin ilgili siteden kaldırılmasını fazlaya ilişkin kanuni haklarımız saklı kalmak suretiyle talep ediyoruz.
  Kamuoyunun bilgisine saygıyla duyurulur.
                                                                                                            Cemil İlbaş
                                                                                    Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile İl Müdürü
 
 

Sonraki Sayfa: VALİLİKTEN RAMAZAN BAYRAMI TEDBİRLERİ AÇIKLAMASI

Önceki Sayfa : ARABULUCULUK HİZMETLERİ İLETİŞİM BİLGİLERİ