ATATÜRK ÇOCUK EVLERİ SİTESİNDE BAKIM SONRASI REHBERLİK HİZMETİ DÜZENLENDİ

 Aile, Çalışma ve Sosyal  Hizmetler  (AÇSH)  İl Müdürlüğüne bağlı  Atatürk  Çocuk Evleri  Sitesinden hizmet almış gençler yıllar sonra aynı kuruluşta bir araya gelerek, bakım sonrası rehberlik hizmeti aldı.
Atatürk  Çocuk Evleri Sitesi Müdürlüğünde düzenlenen programa  AÇSH İl  Müdürü Cemil İlbaş,  İl  Müdür  Yardımcısı  Tamer Ekinci,  Atatürk  Çocuk Evleri Sitesi Müdürü  Zalkif Binici,  Çoçuk Evleri Koordinasyon Merkezi (ÇEKOM)  Müdürü Ünal Aksakal,  Oltu Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Mustafa Kılıç, Atatürk  Çocuk Evleri Sitesi Müdür Yardımcısı Nuray Ayan Gezer,  ÇEKOM Personeli Köksal Hurşit,  Erzurum Yetiştirme Yurtlarından Ayrılanlar  Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği (Yurt Ay Der) Başkanı  Yunus Uzun, kuruluşta görevli meslek elemanları  ve  eski yetiştirme yurdunda barınan gençler katıldı.
İlbaş, geçmişte yetiştirme yurtlarında barınan gençlerin birçoğunun iş sahibi olduğunu ve kamuda istihdam edildiğini anımsatarak, yetiştirme yurtlarından başarılarının örnek alınacağı çok sayıda gencin yetiştiğini söyledi.
Sivil Toplum Kuruluşlarıyla işbirliğini önemsediklerini ve bu konudaki sinerjiye önem verdiklerini belirten İlbaş, Yurt Ay Der’in sosyal hizmet alanında başarılı çalışmalar yaptığını söyledi.
İlbaş,  “1975 yılında kurulan Atatürk  Çocuk Evleri Sitesinde yüzlerce genç yetişmiş. Farklı illerden gelen gençlerimizi bir araya getirmekten mutluyuz. Şu an yurdumuzda kalan çocuklarımızla deneyimlerini paylaşmalarını sağlamak için böyle bir etkinlik düzenledik.  Bakım sonrası  rehberlik  hizmetlerimiz  devam edecek’’ dedi.
AÇSH İl Müdür Yardımcısı Ekinci ise  daha önce yetiştirme yurdunda kalan ve Türkiye’nin çeşitli yerlerine dağılan gençlerle sürekli iletişim halinde bulunduklarını belirterek, onlarla bir aile gibi olduklarını, mutluluklarını ve üzüntülerini paylaştıklarını söyledi.
Yurt Ay Der Başkanı  Yunus Uzun ise yetiştirme yurdunda kalan gençlerin daha mücadeleci olduğunu, buradaki çocuklara her türlü imkanın sağlandığını ifade etti.
Kuruluş imkanlarının her geçen gün arttığını dile getiren Uzun, gençlere üniversite eğitimi görmeleri konusunda önerilerde bulundu.
Konuşmaların ardından kuruluşta kalan çocuklar, daha önce yetiştirme yurdunda kalan gençlerle sohbet etti.
Program sonunda Uzun tarafından İlbaş, Ekinci ve diğer yöneticilere başarılı çalışmalarından dolayı plaket verildi.

 

 

Sonraki Sayfa: ERZURUM’DA ANKA TEMEL PERSONEL EĞİTİMİ

Önceki Sayfa : ERZURUM’DA KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELE İL EYLEM PLANI TOPLANTISI DÜZENLENDİ