ERZURUM'DA KORUYUCU AİLELER İFTARDA BULUŞTU

  Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünce koruyucu aileler için iftar programı düzenledi.
 Palandöken Kayak Merkezindeki Cafe 25’de Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından koruyucu ailelere yönelik düzenlenen iftar yemeği programına Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu ve eşi Nilgün Azizoğlu,  Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Cemil İlbaş ve eşi  Hatice İlbaş,  Erzurum il Müftüsü Hasan Hüsnü Sula ve eşi  Mağfura Sula  ile  koruyucu aileler katıldı.
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Cemil İlbaş,  burada yaptığı konuşmada koruyucu aile olmanın önemine değindi.
 Koruyucu ailelerle özel bir sofrada bir arada olmanın kendilerini mutlu ettiğini belirterek şunları söyledi:
‘’ Bugün özel bir sofrada koruyucu ailelerimizle birlikteyiz, sonsuz nimetleri lütfeden rabbimize hamdolsun.  Bakanlığımızın koruyucu aile hizmet modeli bakanlığımızın genel politikaları doğrultusunda,  valiliğimizin desteği  ile yürütülen faaliyet. Koruyucu aile ortamında büyüyen çocuklar,  aile ortamında yetiştikleri için toplumumuza faydalı birey oluyor,  bu açıdan mutluyuz, bahtiyarız.  Koruyucu aile hizmet modeli Türkiye’de uygulanan bir model.  Daha öncesinde de  biliyorsunuz örnekleri var ilk koruyucu Hz. Asiye, sulardan çıkardığı çocuğun koruyucu annesiydi, ve o çocuk Hz. Musa oldu. Yine Peygamberimizde aynı şekilde koruyucu aile olmaya önem vermiştir. Bu akşamını bize ayıran soframızda bir arada olduğumuz için sayın valimiz ve müftümüz ile ailelerine ve  koruyucu ailelerimize çok teşekkür ediyorum’ ’dedi.
 Erzurum Valisi Azizoğlu ise korucu ailelerin önemli bir toplum görevini yerine getirdiğini belirterek, koruyucu ailelere duyarlılıklarından dolayı teşekkür etti.
 Koruyucu ailelerin ulvi bir görev ifa ettiğini belirten Azizoğlu,  ‘ Koruyucu ailelerimize sonsuz teşekkür ediyorum çok sağ olun var olun. Sıcak bir yuvaya şefkat kollarına muhtaç çocuklara analık babalık yapıyorsunuz. Bu sofrada otururken sizlerin ne kadar şanslı ve ulvi bir görevi  ifa ettiğinizi anlamış ve görmüş olduk tekrar teşekkür ediyorum. Sizler olmasaydınız çocuklarımıza devlet bakabilirdi ancak ailenin şefkati  ve sevgisini verebilmek sizin verdiğiniz kadar olmayacaktı.  Bu sebeple Erzurum’da, Erzurumlu ailelerin bu çocuklara anne babalık yapmış olmaları,  bunlara evlerini, kucaklarını,  yuvalarını açmaları belki Türkiye’ye örnek olacak  çok sıcak davranışlar.  Bütün ailelerimizin bu çocuklara  kendi çocukları gibi  sahip çıktıklarını ve öz evlatları gibi baktıklarını  memnuniyetle  müşahede ettik, çok sağ olun var olun  önümüzdeki bayramında memleketimize  huzur ve barış getirmesini diliyorum’ ’dedi.
 Konuşmaların ardından Erzurum İl Müftüsü  Sula’nın yaptığı dua ile iftar programı sona erdi.

 

 


HABER: Gamze İSPİRLİ

 
 
 


Sonraki Sayfa: ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLER İÇİN İFTAR YEMEĞİ

Önceki Sayfa : JANDARMADAN ÇOCUKLARA ANLAMLI JEST