KIBRIS BARIŞ HAREKATININ 44. YILDÖNÜMÜNDE GAZİLERİMİZİ YALNIZ BIRAKMADIK

 Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile İl Müdür Yardımcısı İsmet Erdal ve Şube Müdürü Süleyman Duman,  Kıbrıs Barış Harekatının 44. yıldönümü dolayısıyla Türkiye Muharip Gaziler Derneği Erzurum Şubesini ziyaret etti.
 Türkiye Muharip Gaziler Derneği Erzurum Şubesi Başkanı Salih Mesci, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek,  kurum yöneticilerine teşekkür etti.
 “Kıbrıs Türkü hiçbir zaman pes etmemiş 20 Temmuz’da Mehmetçikle kucaklaşana kadar Türklüğünü ve varlığını korumasını bilmiştir” diye konuşan Muharip Gaziler Derneği Erzurum Şube Başkanı Mesci, “Kıbrıs Barış Harekatının 44. yıl dönümü Erzurum’da tören ve etkinliklerle kutlanmaktadır. 1974 yılında gerçekleştirilen Barış Harekatıyla Kıbrıs Türkünün özgürlüğüne kavuştuğunu 1878 yılından 1974 yılına kadar Kıbrıs Türkünün özgürlüğünden yoksun bırakıldığını Barış Harekatıyla Kıbrıs Türkünün yeniden bağımsızlığına ve özgürlüğüne kavuştuğu gündür. Türk ordusu 20 Temmuz 1974 günü Kıbrıs’a başarılı bir harekat icra ederek Kıbrıslı Türkü yok olmaktan kurtarmıştır. Kıbrıs Türkü 1878 yılından beri hasret duyduğu özgürlüğe kavuşmuştur. Böylece Yunanistan’ın Enonis hayali Akdeniz’in karanlık sularına gömülmüştür. Senelerdir Kıbrıs’ta her türlü zulme ve şiddete uğrayan Kıbrıs Türkü hiçbir zaman pes etmemiş 20 Temmuz’da Mehmetçikle kucaklaşana kadar Türklüğünü ve varlığını korumasını bilmiştir. Bugün Kıbrıs Türkünün esaretten kurtulduğu bir gündür ve Kıbrıs Türkü 44 yıldır özgür yaşamaktadır. Kıbrıs Harekatına katılan kahraman gaziler olarak sizler 1974’te Türk tarihine altın bir sayfa eklediniz. Kıbrıs’ta Türk’ün adını altın harflerle tarihe yazdıran gazilerimizle gurur duymaktayız. Savaş meydanlarında Türk Milletinin yenilmezliğini sizden önceki kahramanlar gibi ispat ettiniz. Yüce Meclis en büyük onurla gazilikle ödüllendirmiştir. Sizleri şükran ve saygıyla selamlıyorum. Kıbrıs harekatına 37 bin 567 askerin katıldığı 498 şehidin verildiğini 7 şehidimizin Erzurumlu olması hasebiyle şehitlerimize Allah’tan rahmet diler Kahraman Gazilerimize sağlıklı uzun ömürler dilerim” diye konuştu.
Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile İl Müdür Yardımcısı İsmet Erdal ise Barış Harekatı’nın 44. yıl dönümünde şehit ve gazileri saygıyla anarak, kahramanların fedakarlığı sayesinde, Kıbrıs’ta can güvenliğinin kalmadığı ve kan döküldüğü bir dönemde Ada'ya huzur ve barış geldiğini hatırlattı.
Erdal, ‘’Tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyorum. Gazilerimize sağlılı bir hayat diliyorum. Kıbrıs Türk Halkı'nın ve tüm milletimizin 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı kutlu olsun ’’dedi.
 
 
 

Sonraki Sayfa: ERZURUM’DA ‘’1. GELENEKSEL ÇOCUK ŞENLİĞİ’’ETKİNLİĞİ

Önceki Sayfa : KORUYUCU AİLE SAYISINDA ARTIŞ YAŞANIYOR