‘KUŞAKLARARASI DAYANIŞMA’ KONULU FOTOĞRAF YARIŞMASI

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesinde düzenlenen ‘Kuşaklararası Dayanışma’ konulu fotoğraf yarışmasının son başvuru tarihi 10 Şubat olarak belirlendi.
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ‘Kuşaklararası Dayanışma’ konulu fotoğraf yarışması düzenlendi. Yarışmada; toplumda kuşaklararası iletişimin ve dayanışmanın önemine dikkat çekmek, aile bağlarının güçlendirilmesine dair farkındalık oluşturmak amaçlanıyor. Yarışmanın son başvuru tarihi 10 Şubat olarak belirlendi. Tek mercek yansıtma (SLR) kategorisi ile bir birinciye 7 bin TL, ikinciye 5 bin TL, üçüncüye 3 bin TL para ödülü verilecek. Akıllı telefon fotoğrafçılığı (ATF) kategorisi ile birinciye 3 bin TL, ikinciye 2 bin TL, üçüncüye bin TL para ödülü verilecek. Ayrıca yarışmada sergilemeye uygun görülen eserler, T.C. Cumhurbaşkanlığı himayelerinde düzenlenecek olan Yaşlılık Şurasında sergilenecek.
‘Aile toplumun mayasını oluşturuyor’..
Yarışma ile ilgili olarak Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Aile, içindeki her kuşağın kendine özgü değerlerini harmanlayarak toplumun mayasını oluşturuyor. Bu mayada evlerimizin neşesi, çocuklarımız; geleceğimizin umudu, gençlerimiz; çalışarak, üreterek ülkemizi daha müreffeh toplumlar seviyesine taşıyan yetişkinlerimiz; varlıklarıyla ve dualarıyla huzur bulduğumuz yaşlılarımız var. Bu kuşaklardan geçen her birimiz de gün be gün yaş alıyor, yaşlanıyoruz. Ve her anımız, yaşam filmimizin bir karesi olarak hafızalarımıza işleniyor. İşte fotoğraf, akıp giden bu film şeridinde bazı kareleri çerçeveleyip korumamıza ve geçmişten geleceğe köprüler kurmamıza imkan tanımakta. Bu nedenle, ‘Kuşaklararası Dayanışma Fotoğraf Yarışması’ ile toplumda kuşaklararası iletişimin ve dayanışmanın önemine dikkat çekerek, aile bağlarının güçlendirilmesine dair farkındalık oluşturmayı amaçlıyoruz. Hayatın her dönemindeki aile değerlerini yaşatmak; çocuklarımızı, gençlerimizi, yetişkinlerimizi, ulu bir çınar gibi gölgesinde soluklandığımız büyüklerimizi karelere sığdırabildiğimiz anılarda buluşturmak istiyoruz. Fotoğraf yarışmamıza katılımınız hedeflerimize ulaşmamızda bizlere güç verecektir.   Başvurular  10 Şubat saat 17.30'a kadar,  https://kopruyarisma.ailevecalisma.gov.tr internet adresine yapılacaktır’’

 
 

 

Sonraki Sayfa: VALİ MEMİŞ’İN EŞİ SİBEL İNCİ MEMİŞ, ŞEHİT AİLELERİNİ YALNIZ BIRAKMIYOR

Önceki Sayfa : DOĞUM ÖNCESİ VE 0-2 YAŞ DÖNEMİ KİTAPÇIĞI